MIAŁEŚ WYPADEK? POSTĘPOWANIE KROK PO KROKU

Separator

Wypadek drogowy, a nawet niegroźna kolizja, to dla kierowcy wyjątkowo stresujące zdarzenie, którego nie sposób przewidzieć. W takich sytuacjach trudniej zebrać myśli i zapanować nad emocjami. Warto jednak pamiętać, że stłuczka może się zdarzyć nawet najlepszemu kierowcy. Jak się zachować, gdy doszło do kolizji lub wypadku na drodze?

Po pierwsze: zadbaj o własne bezpieczeństwo

Koniecznie zabezpiecz miejsce zdarzenia. Ustaw trójkąt ostrzegawczy i włącz światła awaryjne. Ważne, abyś był widoczny dla innych uczestników ruchu.

Po drugie: sprawdź czy nie ma poszkodowanych

Bez względu na to, kto zawinił, obowiązkiem uczestnika wypadku drogowego jest zapewnienie opieki medycznej osobom poszkodowanym. Oceń sytuację i zbierz niezbędne informacje, które przekażesz odpowiednim służbom.

Po trzecie: w zależności od sytuacji wezwij pogotowie, policję, straż pożarną

Jeśli doszło do niegroźnej stłuczki i uczestnicy kolizji są zgodni co do tego, kto jest sprawcą wypadku, nie ma konieczności wzywania policji. Wówczas wystarczy spisać stosowne oświadczenie na miejscu zdarzenia. Ułatwi ono uzyskanie odszkodowania od ubezpieczyciela. W dokumencie należy uwzględnić takie informacje, jak wskazanie miejsca, w którym doszło do wypadku, numery rejestracyjne pojazdu/pojazdów, dokładne dane osobowe kierowcy/kierowców, numer, data oraz organ wydający prawo jazdy, opis polisy ubezpieczeniowej, wskazanie sprawcy kolizji. Warto również wykonać zdjęcia z miejsca zdarzenia ze szczególnym uwzględnieniem uszkodzonych części pojazdów.

Pamiętaj również, że w przypadku niegroźnej stłuczki należy zjechać na pobocze, aby umożliwić ruch innym pojazdom.

Po czwarte: zadzwoń po pomoc drogową

Zdarza się, że w wyniku wypadku drogowego dalsza jazda samochodem jest niemożliwa z uwagi na jego stan techniczny, uszkodzenie, awarię. Niekiedy trzeba wyciągnąć pojazd z rowu, do czego potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Wówczas warto skorzystać z profesjonalnej pomocy drogowej. Jeśli zostałeś ofiarą wypadku, koszt związany z przetransportowaniem uszkodzonego samochodu pokrywa sprawca zdarzenia.

Oferujemy całodobową pomoc drogową na terenie takich śląskich miast, jak Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Tychy, Zabrze, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Jaworzno, Czeladź, Świętochłowice.

Co nas wyróżnia?

  • ponad 20-letnie doświadczenie w transporcie i holowaniu różnego rodzaju pojazdów i maszyn
  • dyspozycyjność o każdej porze dnia i nocy
  • rzetelność i terminowość
  • obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • rozbudowana flota pojazdów, dostosowana do zróżnicowanych potrzeb klientów.
  • Potrzebujesz natychmiastowej pomocy drogowej? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą!